PCP Global üyeliği ile küresel çözümler

PCP Global, bağımsız danışmanlık ve muhasebe firmalarının küresel bir birliğidir. 37 ülkede temsil edilen farklı konularda global hizmetler PCP Global, yerel ve uluslararası müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamakta kişilere ve şirketlere özel tavsiyeler sunmaktadır.

PCP Global üyeleri, en kaliteli tavsiye ve olağanüstü hizmet ile iş birliğinizin her adımında sizi desteklemeye hazırdır. Hızla büyüyen küresel bir ayak izi ile, ister bir iş kuruyor olun ister büyümek için inşa ediyor olun, sizinle birlikte olacaktır.

PCP Global ailesi olarak başarınızı önemsiyor, sonuçlar sunmaya kişisel ve ticari hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya kendimizi adıyoruz.

VIER Partners CPA, network şirketi olarak Türkiye’de PCP Global ailesini gururla temsil etmektedir.
shape shape

Sosyal Sorumluluk

Cinsiyet klişelerine meydan okuyarak ve disiplinler arasındaki engelleri yıkarak yeniden tanımlayan kadınları, kadınlar için fırsatlar yaratanları ve dünyayı daha eşit hale getirmek için katkıda bulunan her zaman kadınların yanındayız.

Şirketimiz 13.03.2020 tarihinde” WEPs – Kadının Güçlenmesi Prensipleri” sözleşmesini imzalamıştır.

Kadınların, tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla kadınların güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biri Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles – WEPs) platformudur.

2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan WEPs platformu, özel sektöre; iş yerlerinde, piyasalarda ve toplum genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için dikkate almaları gereken önemli noktaları sunmaktadır.

Kadının Güçlenmesi Prensipleri, iş dünyası liderlerinin, toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik 7 ilkeye açıkça taahhüt vermelerini istemektedir.

CEO Destek Beyanını imzalayan liderler, Kadının Güçlenmesi Prensiplerini, yönetim kurulu odasından işyerlerine ve tedarik zinciri üzerinden topluma varana kadar her noktaya dahil etme ve uygulama konusundaki niyetlerini ortaya koymaktadırlar.

  • Cinsiyet Eşitliği İçin Üst Düzey Kurumsal Liderlik Sağlanması
  • Tüm Kadın ve Erkeklere İşte Adil Davranılması, İnsan Haklarına ve Ayrım Yapmama İlkesine Saygı Gösterilmesi, Bu İlkelerin Desteklenmesi
  • Tüm Kadın ve Erkeklere Sağlık, Güvenlik ve Refah Sağlanması
  • Kadınların Eğitim, Kurs ve Profesyonel Gelişim İmkânlarıyla Desteklenmesi
  • Kadınları Güçlendiren Girişimci Gelişimi, Tedarik Zinciri ve Pazarlama Yöntemlerinin Uygulanması
  • Toplumsal İnisiyatifler ve Destekler Aracılığıyla Eşitliğin Teşvik Edilmesi
  • Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması İçin Gelişimin Ölçülmesi ve Halka Açık Raporlanması
empowerwomen

WEPs – Kadının Güçlenmesi Prensipleri” sözleşmesi
Biz,
çalışmaya hazırız.

PEKİ YA SİZ?